Wydział Inżynierii Materiałowej

Mgr inż. Marek Isbrandt odbył staż dla Młodych Naukowców-Wynalazców w Belgii

W dniach 10-17 listopada mgr inż. Marek Isbrandt, doktorant i pracownik Katedry Chemii Technologii Poliuretanów Wydziału Inżynierii Materiałowej odbył staż w Belgii finansowany przez Fundację Polonia International. Wyjazd był nagrodą ufundowaną przez Fundację dla Młodego Naukowca-Wynalazcy 2023 przyznaną podczas XVI edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG®, na których zespół naukowy pod kierunkiem mgr inż. Marka Isbrandta otrzymał Złoty Medal targów za wynalazek pn. „Zastosowanie biopoliolu na bazie tłoczonego na zimno oleju lnianego do syntezy elastycznych pianek poliuretanowych dedykowanych przemysłowi meblarskiemu i tapicerskiemu”.

Celem wyjazdu było promowanie rozwiązań technologicznych, które realizowane są przez Zespół Katedry Chemii i Technologii Poliuretanów na Wydziale Inżynierii Materiałowej UKW w belgijskich przedsiębiorstwach, które szczycą się najnowocześniejszą technologią i są powszechnie znane oraz nawiązanie kontaktów z polskimi przedsiębiorcami w Belgii, a także przedsiębiorcami belgijskimi, które zaowocują współpracą międzynarodową i projektami badawczymi.

W trakcie wyjazdu mgr inż. Marek Isbrandt odwiedził m.in.:

• Stację Przetwarzania Odpadów Stałych w Desteldonk (Gent);
  • Aquiris - Oczyszczalnię ścieków miejskich (Bruksela Północ);
  • Trasis – firmę farmaceutyczną w Liege;
  • Parlament Europejski;
  • Siedzibę Główną NATO (Bruksela);
  • Ambasadę RP w Brukseli.